News

Oct 11, 2019

Візит Північноатлантичної ради НАТО в Україну


NATO-YES

Category: General
Posted by: natoadmin
     На 30-31 жовтня запланований візит Північноатлантичної ради НАТО в Україну - представники керівного органу НАТО планують відвідати Київ та Одесу.
    Як зазначив голова Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков, під час жовтневого візиту Генерального секретаря Альянсу відбудеться засідання комісії Україна-НАТО. В цьому заході візьме участь Президент України Володимир Зеленський.
        За словами Віннікова, це потужний сигнал підтримки суверенітету та територіальної цілісності України з боку НАТО.
Довідка: 9 липня 1997 року на саміті НАТО в Мадриді Альянс та Україна підписали «Хартію про особливе партнерство між Україною та НАТО».
       Хартія зафіксувала політичні зобов’язання сторін на найвищому рівні розвивати «особливе та ефективне» партнерство, яке сприятиме забезпеченню більшої стабільності та спільних демократичних цінностей в Центрально-Східній Європі, а також стала основою для консультацій між НАТО і Україною в контексті євроатлантичної безпеки і стабільності та в таких галузях, як попередження конфліктів, врегулювання криз, підтримка миру і гуманітарні операції.
       Для забезпечення якнайповнішого розвитку відносин Україна-НАТО та втілення положень Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО, сторони домовилися проводити періодичні зустрічі Північноатлантичної Ради з Україною у форматі Комісії Україна-НАТО.
        Комісію Україна-НАТО створено для вироблення рішень, спрямованих на розвиток відносин між Україною та НАТО.